Spore zmiany w Straszęcinie! Nowa nazwa i herb

Do pierwszego oficjalnego meczu w nowym roku piłkarze LKS Straszęcin przystąpią pod zmodyfikowaną nazwą i od teraz, w ramach a-Klasy Dębickiej, będą występowali jako LKS BOROWIEC STRASZĘCIN. To nie koniec zmian, albowiem odświeżono również herb klubu.

Wszystko dzieje się dlatego, iż klub od dawna nazywany był w kręgach piłkarskich „Borowiec”, co oznacza formalne przekształcenie struktury klubu, co z kolei może być wyjątkowo istotne w najbliższym czasie. To, co się dzieje, jest odzwierciedleniem dynamicznych zmian organizacyjnych, jakie w ostatnim czasie przeszedł nasz klub. Najbardziej namacalnym wyrazem przemian, jakie zaszły, jest nowy, odświeżony herb – którego autorem, (tak z resztą jak pierwszego herbu klubu) jest Krzysztof Giermata. Wizerunek herbu, podobnie jak nasz klub, pełnymi garściami czerpie z bogatej tradycji piłki nożnej w Straszęcinie, jednocześnie stawiając na nowoczesne rozwiązania. Nowy herb ma także ważną rolę w utrwaleniu tożsamości Borowca. Dziś możemy pochwalić się swoim własnym, niepowtarzalnym herbem, który jak wierzymy, już wkrótce stanie się symbolem sukcesów piłki nożnej w naszym regionie.